Ürünlerimiz
URUNLERuretim sahalarımızda, geliştirilmiş cim tohumu varyeteleri, en kaliteli kontrollu salınım gubreleri kullanılarak her mevsim yeşil cim yetiştiriciliği yapılmaktadır. uretim işlerinde en son teknoloji makine parkımızla kaliteli standart rulo cim uretimi yapılmaktadır. Yetiştirdiğimiz cim besleme, yetiştirme ve kesim kalitesinden dolayı ince yapılı, sıcaklığa, kuraklığa dayanıklı kaliteli ve sorunsuz bir rulo cim sunuyoruz.
HİZMETLER-urettiğimiz cim; Basılma ve kullanıma yuksek direnclidir. Bakım maliyeti duşuk, hastalıklara dayanıklıdır. Sıcaklığa, soğuğa ve kuraklığa dayanıklı ve ince yapılıdır. -standart olculerde otomatik makine ile kesim yapılarak ruloların hırpalanmadan size ulaşması sağlanır. -uygulama yapacağınız alanda kaliteli bir cim icin toprağınızın yapısı iyi olmalıdır. Gondereceğiniz toprak orneği ile size toprak ph sı ve tuzluluk değerlerini olcerek onerilerde bulunuyoruz. -uygulama ve ilerleyen donemde bakım ile ilgili gubre programı onerileri yapılmaktadır.
UYGULAMA HAZIRLIKBizden aldığınız cimi en iyi şekilde kullanabilmeniz icin; -toprağı 10-15 cm derinlikte işleyin. -alanın drenaj sistemini yapın. -toprağın tesviyesini yapın ve silindirle sıkıştırın. -rulo serme işleminden once yuzeye humus ve kontrollu salınım gubresi uygulanırsa cimin kok oluşumu toprağa tutunması daha hızlı olur ve ilerleyen 2-3 ay gubre uygulaması yapmanız gerek kalmaz. -ruloları bekletmeden geldiği gun serin. -serim işlemi yapılırken birleşme yerleri acık kalmayacak şekilde birleştirilmeli. - silindirle sıkıştırıldıktan sonra, bolca sulama yapılmalı. -bir hafta sonra silindir işlemi tekrar yapılmalı.
BAKIM-Sulama; yaz mevsiminde her gun sulanma yapılmalı, verilecek suyu gun icinde ikiye bolerek vermek daha yararlıdır. Gece sulaması yapılmamalı bu hastalıkları coğaltır. -Gubreleme; cim birim alandan en cok besini kaldıran bitkilerin başında gelir bu yuzden duzenli bir gubreleme programı yapılmalıdır. Verilecek gubreler kontrollu salınım ve iz element takviyeli olması gelişimi ve kaliteyi olumlu yonde etkiler ve bicme aralıkları uzar. İlkbaharda azot, yazın eşit ağırlıklı, sonbaharda potasyumlu gubreler verilmelidir. -Bicme; cim genelde 2-3 cm yukseklik te bicilmeli ve fazla uzamasına izin verilmemeli. -Havalandırma; cim alanda kok boğazı cevresinde biriken artıklar keceleşme yapmaktadır, buda hastalıkların coğalmasına ve cimin gelişim geriliği yaşamasına sebep olur. Bu artıkları havalandırma makineleri veya havalandırma tırmıkları ile toplayarak alandan uzaklaştırılması ve cimin kardeşlenmeye teşvik edilmesi sağlanır. -Yabani otlarla mucadele; bizden aldığınız rulo cim icinde yabani ot bulunmamaktadır ancak zaman icinde alt topraktan ve cevre den gelen yabani otlar mekanik olarak toplanmalı veya herbisit denilen ilaclar uygulanarak yok edilmelidir. - Hastalık ve zararlılarla mucadele; sene icinde hava koşulları ve cevresel faktorlerden dolayı bazı mantari hastalıklar gorulebilir bunlarla ilgili uzmanlardan destek alarak ilaclama yapılmalı.